Loading...
Sauny Ogrodowe 2023-12-27T17:39:06+01:00

BŁYSKAWICZNA WYCENA!

Napisz, jaka sauna cię interesuje. Odpowiadamy najpóźniej w 24 godziny!

PROFESJONALNE SAUNY OGRODOWE

W naszej Saunie dzięki zastosowaniu pieca naszego pomysłu opalanego drewnem można uzyskać warunki, jakie powinny panować w saunach:
– sauna sucha (fińska) to sauna o względnie niskiej wilgotności powietrza. Temperatura dochodzi w niej do 80-120°C,
– sauna mokra (ruska bania), to sauna o wilgotności dochodzącej do 100%, lecz niższej temperaturze: 50-60°C. Z naszej Sauny Ogrodowej / Ruskiej Bani można korzystać cały rok. Nasza standardowa Sauna Ogrodowa ma powierzchnię 9,9m2 i kubaturę ok. 17m3. Może w niej jednocześnie przebywać 6-8 osób.

Na życzenie klienta możemy w naszej Saunie Ogrodowej zastosować piec elektryczny jedno- lub dwufunkcyjny. Piec jednofunkcyjny służy do saun suchych (fińskich), a piec dwufunkcyjny dzięki temu, że posiada parownik, może być zastosowany zarówno w saunie suchej, jak i mokrej. Stosujemy piece firm Harvia, Sawo Scandia, Stoveman. Dokładny model pieca ustalamy z klientem.

Standardowa Sauna Ogrodowa ma powierzchnię 9,9 m2 i kubaturę ok. 17 m3. Może w niej jednocześnie przebywać 6-8 osób.
W skład takiej Sauny Ogrodowej wchodzi:

 • 6 ścian o wym. 142 x 188 cm zbudowanych z litego drewna o grubości 45 mm (trzy ściany pełne , jedna ściana z drzwiami, dwie ściany z oknami termoizolacyjnymi[k=1,1])
 • 6 połaci dachowych o wym. 210 x 230 cm zbudowanych z boazerii świerkowej o grubości 14 mm (łączonych metodą pióro-wpust) i płyty OSB, krytych gontem bitumicznym. Ocieplenie wełną mineralną. Konstrukcja dachów z kantówek o przekroju 45 x 45 mm
 • nakładka wentylacyjna kryta gontem bitumicznym
 • podłoga z desek świerkowych o grubości 25 mm ocieplona wełną mineralną. Podłoga wsparta jest na kantówkach o przekroju 45 × 45 mm
 • 3 ławki dwupoziomowe z drewna abachi
 • piec saunowy opalany drewnem z kompletnym przewodem kominowym lub piec elektryczny.

Sauny Ogrodowe / Ruskie Banie produkujemy w następujących wymiarach i rodzajach :

 • 4,5 m2 dla 4 osób,
 • 7,0 m2 dla 4-6 osób
 • 9,9 m2 bez przedsionka dla 10 osób,
 • 9,9 m2 z przedsionkiem dla 6-8 osób,
 • 12 m2 bez przedsionka dla 12 osób,
 • 12 m2 z przedsionkiem dla 8-10 osób,
 • 14,5 m2 bez przedsionka dla 15 osób,
 • 14,5 m2 z przedsionkiem dla 10-12 osób,
 • 17,0 m2 bez przedsionka dla 18 osób,
 • 17,0 m2 z przedsionkiem dla 13-15 osób,
 • 25,0 m2 z przedzionkiem dla 16-20 osób.

We wszystkich naszych saunach ogrodowych w standardzie są ławki wykonane z tzw. „zimnego drewna” – abachi.

Sauna może być postawiona na wylewce betonowej lub kostce brukowej. Elementy drewniane narażone na działanie czynników atmosferycznych zabezpieczone są bezbarwnym impregnatem. Na życzenie wykonujemy Sauny, które będą miały wszystkie ściany z oknami, lub wszystkie ściany bez okien. Malujemy je na dowolny kolor. Klient wybiera sobie kształt i kolor gontu na dach. Istnieje możliwość pokrycia naszej Sauny gontem drewnianym. Montaż trwa od 2 do 4 dni w zależności od wielkości Sauny Ogrodowej.

Zalecenia dla korzystających z sauny fińskiej (suchej).
Jedno wejście do sauny powinno trwać ok. 5-15 minut, a całkowity czas nie powinien przekraczać 30 minut dziennie np. 2 x 15 min lub 3 x 10 min. Sensowne jest korzystanie z sauny 2-3 razy w tygodniu. Po każdym wyjściu z sauny należy wziąć prysznic naprzemienny zimną-gorącą wodą i odpocząć 10-15 minut. Liczba wejść do sauny: 1 dla dzieci od 3 do 12 lat. 2-3 dla dorosłych. Przebywając w saunie i w czasie odpoczynku najlepiej pić herbatę, soki lub wodę mineralną. W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami, gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała która wydala pot. W okresie korzystania z sauny nie należy dużo jeść, a także pić kawy i alkoholu. Do sauny najlepiej chodzić ok. 2h po posiłku, jelita i pęcherz opróżnić. Jeżeli nogi i ręce są zimne – ogrzać je przed wejściem. Nie wchodzić do sauny w stresie i będąc zmęczonym – zbytnie obciążenie serca. Wchodzić po wytarciu ciała – kropelki na skórze mogą poparzyć (dotyczy sauny suchej).

Wskazania
Przewlekłe choroby takie jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Nawracające choroby pulmonologiczne: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli. Choroby kardiologiczne:  niedrożność tętnic obwodowych, dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej jak 6 miesięcy po incydencie). Ogólne wskazania: dla poprawy wydolności i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności.

Przeciwwskazania
Reumatoidalne: w ostrym stanie reumatycznym. Pulmonologiczne: infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny. Kardiologia: niewydolność serca, krążenia i choroba wieńcowa ze stenokardią spoczynkową, i inne choroby serca, nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem)) Inne: ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), choroby weneryczne, epilepsja, jaskra, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem).

Jak możemy Ci pomóc?

Napisz do nas lub przedzwoń. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

SKONTAKTUJ SIĘ